T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 
 
 
 
 
 


Bulunduğunuz Yer: HABERLER

 ARDAHAN TRT KANALLARINDA 3.KEZ CANLI YAYINDA TANITILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

        (19.03.2011)- 18 Mart Şehitler Gününde TRT1’de “Sabah Aktüel” ve TRT Belgesel’de “Canlı Yayınlar Odası” programlarında Ardahan Kalesi’nden yapılan canlı yayınlara;  Sayın Valimiz Mustafa TEKMEN’in katılımları ve açıklamaları ile birçok savaş görmüş, şehitler vermiş, esaret yaşamış; ancak artık bölgenin ekonomik ve akademik merkez olması için büyük adımlar atılan bu topraklardan bir kez daha şehitlerimizi anarak Ardahan’ın tarihi ve bölgesel özelliklerini canlı yayınla tüm Türkiye hatta dünyaya tanıtma fırsatı bulduk.

        Sayın Valimiz Mustafa TEKMEN’in göreve başladığı günden bu güne kadar başta TRT kanalları olmak üzere, çok sayıda televizyon kanallarından Ardahan ilimizin tanıtımına yönelik yayınlar yoğunluk kazandı.

        En son 18 Mart Şehitler Gününde, ilimize Valimizin daveti üzerine gelip iki gün canlı yayın yapan TRT ekibi ilimizden ayrıldı.

        Sayın Valimiz Mustafa TEKMEN; televizyonların canlı yayınlarının bir ilin, bir bölgenin tanıtımında çok etkili olduklarını, bu yayınların zamanlamasının da son örnekte olduğu gibi, milletimizin tamamını ilgilendiren tarihi gün ve olaylarla bütünleştirilmesi halinde tanıtımın çok daha kalıcı olduğunu belirtti. TRT kanallarında yapılan Ardahan’ın tanıtımını 18 Mart Çanakkale Zaferinin 96.yıldönümüne denk getirerek; bütün halkın duyarlı olduğu bu günde Çanakkale ile eş zamanlı olarak Ardahan’ın tarihi ve bölgesel özelliklerini canlı yayınla bütün Türkiye’ye hatta bütün dünyaya tanıtma fırsatı bulduklarını vurguladı.

        2 Şubat 2010’da Çıldır Gölünden, 23 Şubat Ardahan’ın Kurtuluş günü vesilesiyle Ardahan Kalesinden TRT’nin üç ayrı kanalından yapılan tanıtımın bu defa, 18 Mart 2011 günü Çanakkale Zaferinin yıldönümü nedeniyle yine Ardahan merkezinden yapıldığını söyleyen Valimiz, bu yayınlarla, bastırılan kitap ve dergilerle, bu güne kadar ülke genelinde Ardahan aleyhine oluşturulan olumsuz yöndeki tanıtım ve imajın silineceğine dikkatleri çekti.

        Bu canlı yayında Sayın Valimiz, öncelikle Çanakkale Şehitleri ve bu toprakların kazandırılmasını sağlayan bütün mübarek şehitlerimizi rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti.

        Ardahan’ın tarihteki önemine değindikten sonra, artık bölgemizdeki hızla sürdürülen demir yolları, kara yolları, gümrük kapıları, enerji nakil hatları, kent ve köy alt yapıları, eğitim yatırımları, Yalnızçam kayak merkezi gibi devasa yatırımlarla bölgenin sınır ötesi ekonomik ve ticari işbirliği organizasyonların tahakkuku ile Ardahan’ın bölgenin ekonomik ve akademik merkez olmasını sağlamak gayreti içinde gece gündüz çalıştıklarını ve çalışmak zorunda olduklarını söyledi.

        Böylece, göç veren ilimizde göçün duracağını ve geriye dönüşün sağlanabileceğini, Ardahan ve çevresinin mutlu yaşam merkezi haline getirebileceğinin dile getirdi.

        18 Mart 2011 günü TRT 1’de “Sabah Aktüel” programında 07.50-08.15 saatleri arasında, TRT Belgesel Kanalında “Canlı Yayınlar Odası” programında 10.15-10.30 saatleri arasında bütün Türkiye izlemiş oldu.Valimiz, TRT kanallarından canlı yayınla Ardahan'ın tarihini ve gelecekte nasıl kalkındırılacağı ile ilgili projeler hakkında bilgi verirkenŞehitlerimizin ve Çanakkale Zaferinin 96.yıldönümü nedeniyle Ardahan Kalesinden gerçekleştirilen TRT kanallarından bütün Türkiye'ye yapılan canlı yayındanValimiz iki şehit annesiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.


Bu içerik toplam 1.349.799 kez gösterildi, Site toplam 2.506.003 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 28 kişi geziyor.

VALİ AHMET DENİZ'İN OBJEKTİFİNDENFOTOĞRAFLARLA ARDAHAN
YALNIZÇAM KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİARDAHAN VALİLİĞİ Kongre Caddesi 75000 ARDAHAN
Tel: +90 (478) 211 30 02 - 211 36 85 E-Posta : ardahan@icisleri.gov.tr © 2012- Bilgi İşlem Bürosu