T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 
 
 
 
 
 


Bulunduğunuz Yer: HABERLER

 KAFKAS ARISI ÜRETİM EĞİTİM VE GEN MERKEZİMİZ EĞİTİM MİSYONU ÜSTLENDİ VE LABORATUARIYLA ÇALIŞMALARINA HIZ KAZANDIRDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

        Kafkas Arısı Üretim Eğitim ve Gen Merkezi Müdürlüğü, Sayın Valimiz Mustafa TEKMEN’in katılımlarıyla Eğitim Salonu, Bal Analiz Laboratuarı ve Misafirhane açılışını 05 Şubat 2010 Cuma günü gerçekleştirdi. Törene Ardahan Milletvekili Ensar ÖĞÜT, Belediye Başkanı Faruk KÖKSOY ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve arıcılık kursu gören vatandaşlarımız katıldı.

            Kafkas Arısı Üretim Eğitim ve Gen Merkezi Müdürü Hamza KOPUZ, faaliyete giren eğitim birimimiz sayesinde ülkemizden ve özellikle Orta Asya Ülkelerinden  geleceklere arıcılık konusunda 4 teknik personel ile eğitim vereceklerini, onların barınma sorunlarını misafirhane ile karşılamayı amaçladıklarını belirtti. Laboratuarlarda bal analizi ve arı hastalıkları konusunda çalışmalar yapılacağını söyledi.

 

             Valimiz Mustafa TEKMEN, Ardahan’ın bir adım ileriye götürülmesi hususunda hangi kurum ve kuruluş olursa olsun yanlarında ve destekleyicileri olacaklarını ifade etti. Amaçlarının arıcılığın geliştirilmesi olduğuna dikkat çeken Valimiz, Türkiye için tek olma özelliğine sahip merkezimizin geliştirilerek daha da iyi yerlere gelmesi çabasında olduklarını vurguladı. Hem Ardahanlıların hem de  vatandaşlarımızın bu merkezimizi “nimet” olarak görmelerini  ve faydalanmalarını istediklerini, bunun Ardahan'ı bölgenin merkezi yapma konusundaki çalışma ve çabalarını ilk örnekleri olduğunu, başında "Ardahan" ismi olan her proje, faaliyet ve girişimlerin destekçisi olacaklarını vurguladı.Eğitim Salonu, Bal Analiz Laboratuarı ve Misafirhanenin açılışını Valimiz, Milletvekili Ensar ÖĞÜT, Belediye Başkanı Faruk KÖKSOY birlikte kurdele keserek yaptılar.Valimiz Eğitim Salonunda açılışa katılanlarlaBal Analiz Laboratuarını da gezen Valimiz, ürettiği her bir ana arının 500 TL. olduğu "suni tohumlama cihazını" inceledi.


Bu içerik toplam 1.347.595 kez gösterildi, Site toplam 2.503.002 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 9 kişi geziyor.

VALİ AHMET DENİZ'İN OBJEKTİFİNDENFOTOĞRAFLARLA ARDAHAN
YALNIZÇAM KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİARDAHAN VALİLİĞİ Kongre Caddesi 75000 ARDAHAN
Tel: +90 (478) 211 30 02 - 211 36 85 E-Posta : ardahan@icisleri.gov.tr © 2012- Bilgi İşlem Bürosu