T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 
 
 
 
 
 


Bulunduğunuz Yer: HABERLER

 ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SAYIN FARUK ÇELİK ARDAHAN’DAYDI (07.07.2012)
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

        Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk ÇELİK bazı temaslarda bulunmak için geldiği Ardahan’da ilk olarak Ardahan Valiliğini ziyaret etti.

Ardahan Valiliği ziyaretinde Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde işe başlatılacak olan işsiz vatandaşlarımızla bir araya gelme, onların evlerine iş ve aş götürebilme, onlara iş istihdamı sağlama amacıyla çalışmaların neticelendirildiğine değinen Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK, bu yıl 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe giren ve herkesi kapsayan genel sağlık sigortasıyla Ardahan’daki sosyal güvenlik hizmetlerinin gerek fiziki durumu gerekse hizmet anlayışıyla geldiği noktayı varsa sorunları yerinde bizzat görme imkânı bulacağını ifade etti.

 Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK’in Ardahan Valiliği ziyareti esnasında Sayın Valimiz Mustafa TEKMEN tarafından kendisine Kafkas motifli bir el dokuması yöresel halı hediye edildi. Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK, Sayın Valimiz Mustafa TEKMEN ve misafirler Valilik ziyareti sonrasında Kâzımkarabekir Kapalı Spor Salonu’nda Toplum Yararına Çalışma Programı Kapsamında iş imkânı sunulan vatandaşlarla bir araya gelmek üzere hazırlanan programa geçtiler.

Düzenlenen programda konuşma yapan Sayın Valimiz Mustafa TEKMEN üç yıl önce Vali olarak göreve başladığı Ardahan’ın bugün geldiği noktaya dikkat çekti. Doğu Anadolu’nun en doğu ve kuzeyinde sınır ili olan Serhat Şehri Ardahan’ın yıllarca unutulduğunu, hizmette geri kaldığı vurgulayan Valimiz, bugün gelinen noktada burada yaşayan halkın layık olduğu gibi refah içinde yaşayabildiğini ifade etti. 93 Harbi’den günümüze kadar göç veren bu ilin yapılan hizmetler ve yatırımlar karşılığında artık göç almaya başladığını dile getiren Valimiz Mustafa TEKMEN bugün rakamlara bakıldığında işsizlik oranının en düşük il olduğu sözlerine ekledi. Bu vatanın hepimizin olduğunun üzerine duran Valimiz, her bireyin iş ahlakıyla vatanına sahip çıkmasını dile getirdi.

        Konuşmasına Ardahan halkını selamlayarak başlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk ÇELİK, Dünya’da işsizlik oranının geldiği noktayı vurguladı. Türkiye’de düşen işsizlik oranına dikkat çeken Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK, Ardahan’ın 6. bölgede olması sebebiyle sahip olduğu avantajlara değindi. En az 10-12 yıl teşvik programından yararlanacak olan 6. bölge ili olan Ardahan’ın yatırımlardan daha bir çok avantaj sağlayacağına dikkat çeken Sayın Bakanımız, yapılan çalışmalar neticesinde bacaların tütmesiyle, sanayinin ilerlemesiyle vatandaşlarımızın refah seviyesinin yükseleceğini sözlerine ekledi. Özellikle gençleri meslek sahibi olmaya teşvik eden Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK kendilerine sunan fırsatı iyi değerlendirmelerini vurguladı. Organize Sanayi Bölgesinin devreye girmesiyle yüzlerin daha da güleceğini ifade eden Sayın Bakanımız bölgemizde yapılan hayvancılık sektörüne de değindi. Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Ardahan ili için belirlenen 2000 kişilik iş istihdamı sayısının 2500 kişiye çıkartılacağının müjdesini veren Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK salonda uzun süre alkışlandı.

        Düzenlenen programın ardından şehir merkezine dönen Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK, Sayın Valimiz Mustafa TEKMEN ve protokolün değerli üyeleri Ardahan Öğretmen Evi’nde hazırlanan öğle yemeği programına katıldı.

        Ardahan Öğretmen Evi Kura Salonunda düzenlenen yemeğin ardından Sayın Bakanımız, Sayın Valimiz ve beraberindeki heyet Ardahan Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından Göle ilçemizde yapılan Göle Kaşar Festivaline katılan Sayın Bakanımız ve beraberindeki heyet ilimizden ayrıldı.


Sayın Bakanımıza Valimiz makamda ilimize hoş geldin konuşmaları yaparken...


Sayın Bakanımız Valilik şeref defterini imzalarken...


Sayın Bakanımız ve misafirler Toplum Yararına Çalışma Programına dahil işçiler ve aileleriyle birlikte...


İşkur Genel Müdürü Nusret YAZICI konuşmasını yaparken...


Valimiz Mustafa TEKMEN konuşmalarını yaparken...


Sayın Bakanımız konuşmalarını yaparken...


Sayın Bakanımızın verdiği müjdeden mutluluk duyan Toplum Yararına Çalışma Programından yararlanacak olan 2500 kişiden bazıları Sayın Bakanımıza teşekkür ederken...


Sayın Bakanımız ve misafirler Valimizin verdiği öğle yemeğinde bir arada...


Bu içerik toplam 1.349.743 kez gösterildi, Site toplam 2.505.917 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 63 kişi geziyor.

VALİ AHMET DENİZ'İN OBJEKTİFİNDENFOTOĞRAFLARLA ARDAHAN
YALNIZÇAM KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİARDAHAN VALİLİĞİ Kongre Caddesi 75000 ARDAHAN
Tel: +90 (478) 211 30 02 - 211 36 85 E-Posta : ardahan@icisleri.gov.tr © 2012- Bilgi İşlem Bürosu