T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 
 
 
 
 
 


Bulunduğunuz Yer: PROJELER  >>   Sağlıkla İlgili Projeler

 2013 YILI SAĞLIK PROJELERİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

2013 YILI SAĞLIK PROJELERİ

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ PROJESİ

 

DİYABETİ DURDURALIM PROJESİ

        Türkiye Diyabet Vakfı Koordinatörlüğünde yürütülen ‘’Diyabeti Durduralım Projesi ‘’ 23 ilde pilot uygulanmakta olup, ilimiz söz konusu pilot iller arasında yer almamaktadır. Proje kapsamında ilimizde yürütülmekte olan çalışmalar şunlardır:        İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi tarafından her yıl Diyabet, Obezite, Beslenme ve Hareketli Yaşam konularında eğitimler yapılarak toplumda farkındalık oluşturulmaya çalışılmaktadır.
        Okullarda öğrenci ve öğretmenlere Diyabet, Obezite, Beslenme ve Hareketli Yaşam konularında her yıl eğitimler yapılmaktadır.
        İlimizdeki tüm Aile Hekimleri tarafından Obezite taraması yapılmakta olup riskli vatandaşların kan şekeri ölçümleri yapılmaktadır.
        İlimizdeki Tüm Toplum Sağlığı Merkezlerinde Obezite Danışma Birimi kurulmuş başvuran tüm vatandaşlara Diyabet, Obezite, Beslenme ve Hareketli Yaşam konularında danışmanlık hizmeti verilmektedir.
        Halk Sağlığı Laboratuvarına kan şekeri ölçümü için başvuran tüm vatandaşlara ücretsiz kan şekeri ölçümü yapılmaktadır.VALİ AHMET DENİZ'İN OBJEKTİFİNDENFOTOĞRAFLARLA ARDAHAN
YALNIZÇAM KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİARDAHAN VALİLİĞİ Kongre Caddesi 75000 ARDAHAN
Tel: +90 (478) 211 30 02 - 211 36 85 E-Posta : ardahan@icisleri.gov.tr © 2012- Bilgi İşlem Bürosu